اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در بخش صادرات

مطالب نیازمندی های ترکیه 17 نوامبر 2018

اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در بخش صادرات

یکی از روش های راحت و مهم جهت اخذ اقامت ترکیه سرمایه گذاری در بخش صادرات می باشد مخصوصاً به این دلیل که دولت ترکیه از سرمایه گذاران در این کشور حمایت قابل توجهی می کند به همین دلیل بسیاری از ایرانیان متقاضی اخذ اقامت ترکیه جذب بخش صادرات این کشور شده اند. یکی از مهمترین اهداف کشور ترکیه در بخش صادرات این است که تا سال ۲۰۲۳ که سالگرد صدمین سال تأسیس این کشور است صادرات خود را به حدود ۵۰۰ میلیارد دلار برساند. مهمترین بخش های صادراتی ترکیه خودروسازی، لوازم خانگی، پوشاک می باشند.

سرمایه گذاری در بخش صادرات ترکیه و اخذ مجوز اقامت ترکیه

در سال ۲۰۱۷ صادرات ترکیه ۱۵۶ میلیارد دلار بوده است که در مقایسه با سال ۲۰۱۶ می توان گفت صادرات ۱۰/۲۲ درصد افزایش یافته است زیرا صادرات کشور ترکیه در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۴۲٫۵ میلیارد دلار بوده است. در سال ۲۰۱۷ صادرات کشور ترکیه موفق به اخذ رتبه دوم در بخش صادرات شد. در ادامه این مقاله قصد داریم مهمترین محصولات صادراتی ترکیه را به طور مختصر معرفی نماییم.

مهمترین صادرات کشور ترکیه

امروزه صادرات ترکیه برای متقاضیان اخذ اقامت ترکیه مورد توجه قرار گرفته است از این رو در این بخش از مقاله قصد داریم مهمترین محصولات صادراتی این کشور را معرفی نماییم تا اگر قصد سرمایه گذاری در بخش صادرات این کشور را دارید سرمایه گذاری خود را روی این محصولات انجام دهید.

پوشاک

صادرات ترکیه در بخش پوشاک و نساجی به دلیل افزایش سرمایه گذاری در این بخش رشد قابل توجهی داشته است. بخش زیادی از صادرات کشور ترکیه را پوشاک و منسوجات تشکیل می دهد. از سال ۲۰۱۴ کشور ترکیه در بخش صادرات پوشاک موفق به کسب رتبه هشتم جهان شده است. درآمد حاصله از صادرات پوشاک و منسوجات در سال ۲۰۱۷ به حدود ۱۲٫۵ میلیارد رسیده است.

صادرات لوازم خانگی

تعداد صادرات لوازم خانگی ترکیه در سال ۲۰۱۷ به ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار عدد رسیده است. صادرات لوازم خانگی در سال ۲۰۱۷ حدود ۷٫۳ درصد افزایش یافته است. لوازم خانگی کشور ترکیه اغلب به کشورهایی مثل اتحادیه اروپا، انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا صادر می شوند. مهمترین شرکت های تولید کننده لوازم خانگی در ترکیه آرچلیک، پکو، وستل، دمیر دوکوم، پروفیلو، ایندزیت و آریستون هستند.

صادرات محصولات کشاورزی

از آنجا که آب و هوا و همچنین خاک کشور ترکیه برای تولید محصولات کشاورزی بسیار مساعد می باشد تولید محصولات کشاورزی در این کشور در سال های ۲۰۰۲_۲۰۱۶ مورد توجه بسیاری از متقاضیان اخذ اقامت ترکیه قرار گرفت. امروزه درآمد حاصله از صادرات محصولات کشاورزی ترکیه حدوداً ۱۶٫۲ میلیارد بوده است. از سال ۲۰۰۵ کشور ترکیه در زمینه تولید محصولات کشاورزی موفق به کسب رتبه نخست در بین کشورهای اروپایی شده است.

 

بدون برچسب

  

ارسال نظر

 • خرید خانه در ترکیه با 500 میلیون تومان

  با در 16 آگوست 2020 - 0 نظرات

  سلام و درود به همه عزیزان و همراهان سایت پرتال ایرانیان در این مطلب میخواهیم این را بررسی کنیم که آیا با ۵۰۰میلیون تومان در استانبول میتوانیم ملک بخریم یا نه ؟! ” این مطلب در تاریخ ۲۶ مرداد درج شده است و نرخ حواله لیر ۳۱۰۰ تومان می باشد “ مبلغ ۵۰۰میلیون تومان حدودا […]

 • مراحل خرید آپارتمان در استانبول

  با در 23 جولای 2020 - 0 نظرات

  سلام به همه دوستان عزیز. در متن زیر بصورت خلاصه تمامی مراحل خرید آپارتمان در استانبول را به شما توضیح میدهم. در ابتدا با ما تماس بگیرید بر روی واتس اپ تا یک مشاوره در مورد خرید به شما بدهیم. اینکه با چه بودجه ای قصد خرید دارید. در کدام منطقه میخواهید. معیار های شما […]

 • محله های خوب استانبول

  با در 30 جولای 2020 - 0 نظرات

  سلام به همه دوستان عزیز. در مطلب زیر میخواهم در مورد محله های خوب استانبول با شما صحبت کنم. محله هایی که امتیاز بالایی در رده شهرنشینی از طرف شهرداری استانبول دریافت کرده اند.   محله های خوب در بخش آسیایی استانبول در بخش آسیایی استانبول منطقه ای هست بنام کادیکوی، که یکی از بهترین […]

 • محله های ایرانی نشین استانبول کجا است

  با در 13 آگوست 2020 - 1 نظرات

  سلام به همه دوستان محله های ایرانی نشین استانبول کجا است ؟ در کدام محله ها ایرانی بیشتر است ؟ سوال اکثر دوستان این دو مورد است . بیشتر ایرانیان در مناطق زیر به دلایلی خرید ملک انجام داده اند و ساکن شده اند. منطقه بیلیک دوز: بخاطر پایین بودن قیمت ملک و داشتن پروژه […]